Kontaktovat firmu Martin Poustka M-Pos, Ústecký kraj - Most

FVE, fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy na klíč s dotací


společné anténní a satelitní systémy, levně bez paušálů


satelitní digitální systémy, Skylink / CS link - levně bez paušálů,přes 30 programů


terestrické digitální systémy DVB-T, scela zdarma přes 11 programů


bezpečnostní kamerové systémy, DVR a PVR rekordéry, kvadrátory, IR přisvícení, dome PTZ kamery


bezpečnostní elektronické systémy, alarmy pro zabezpečení objektů rodinných domů, škol i průmyslových objektů


GSM moduly pro ovládání na dálku a zasílání informací z alarmů a jiných elektronických systémů


připojení na bezdrátový obousměrný a spolehlivý internet přes satelit ASTRA2Connect nebo Mosteckou prosperující firmou MOSCOM NET, Wifi pro Váš Notebook


stereo a Dolby Digitál ozvučení menších objektů a 100 voltové plošné ozvučení rozsáhlích ploch


audio video digitální zvonkové systémy a tabla pro panelové domy


instalujeme komplexně slaboproudé a silnoproudé rozvody včetně příslušenství a elektroniky na -klíč-


biometrické, RFID i kódové přístupové a ovládací systémy


automatické ramenové závory 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 až 8 metrů s pevnou základnou


zavádíme kompletní elektro rozvody do nových výstaveb a přestaveb


Centrální systém vysávání


LED úsporné svícení, žárovky auto doma kancelář, LED pásky voděodolné, RGB pásky s ovladačem


měření spotřeby elektrické energie domácích spotřebičů, aktuální i dlouhodobá spotřeba


náš technický slovník běžně používaných výrazů v našich oborech




m-pos mezera


kontakt na firmu Martin Poustka M-Pos pro ústecký kraj, Most a okolí


naše nízké ceny a slevy pro profesionální instalace a opravy


objednávky zboží a služeb


koncese, oprávnění a osvědčení k provozování všech našich činností


náhled našich zákazníků kteří jsou s odvedenou prací spokojeni


odkazy na zajímavé a poučné články z oboru i mino, reklama


© Martin Poustka M-Pos
Most 2007


kategorie - informace o satelitním příjmu



DVB-S ( Digital Video Broadcasting - Satelit )
... je satelitní digitální příjem satelitního signálu vysílaného z družic, které se nacházejí na geostacionární dráze přibližně 35 800 km nad zemským povrchem nad úrovni rovníku. Družice udržují stále stejnou rychlost, jakou se otáčí naše Země (viz.obr.) a zachovávají si tak trvale stejnou pozici a pokrývají tak stejnou plochu Země.

Jaké území pokrývá satelitní vysílání?
Satelitní vysílání družic určených pro příjem v České republice pokrývá celé území České republiky, ale v některých lokalitách se může stát, že ve výhledu na družici překáží vysoká budova, dům, strom, nebo vysoké kopce. Před koupí satelitního kompletu se ujistěte, že máte možnost umístit parabolu tak, aby viděla na jižní stranu a že v cestě signálu není žádná překážka, nebo konzultujte s odborníkem.

Co potřebujete k příjmu satelitního vysílání?
Pro příjem je nutný satelitní přijímač DVB-S, parabolická anténa s konvertorem (LNB), popřípadě dekódovací karta na kódované programy. Při instalaci satelitního kompletu je třeba brát v úvahu členitost okolního terénu tak, aby ve výhledu na družici nebyla žádná překážka. Správné nasměrování satelitní antény je pak citlivá záležitost, proto by montáž měla být svěřena specializované firmě.

Je satelitní televize placená?
Mezi programy vysílanými z družic jsou programy volné (FTA, nekódované) a kódované (CAS). Většina českých programů je však přístupná pouze s dekódovací kartou, kterou u nás můžete zakoupít a po té již neplatíte žádné měsíční poplatky za přijímané programy (podmíněno pouze řádnou platbou koncesionářských poplatků Čt ve výši 135 Kč). A dále potřebujete přijímač s příslušným slotem nebo čtečkou Cryptoworks na již zmíněnou dekódovací kartu pro české a slovenské programy.

Jak přijímat televizní programy z více družic?
Na jednu parabolu o větším průměru lze přijímat více družic pomocí více LNB konvertorů, které jsou přepínány DiseQc relé. Je také možné použít motor, který otáčí parabolou přesně k pozicím jednotlivých družic a tím získáte nepřebezné množství i volně (FTA) vysílaných satelitních programů.

Jak přijímat satelitní vysílání na více televizorech?
Pokud použijete pouze jediný satelitní přijímač (mimo DVB-S Multiroom), bude možné sledovat na více televizorech pouze stejný televizní program, a to za předpokladu, že Váš přijímač ná tzv. modulátor. Pro nezávislé sledování různých programů na více televizorech je nutné ke každému televizoru připojit jeden samostatný satelitní přijímač a použít pak konvertor LNB s více výstupy (Twin, Quad, Osmin, nebo v kombinaci Monoblok)

Je satelitní příjem něčím rušen?
Satelitní příjem je jeden z nejstabilnějších systémů v šíření TV signálu. Jediné rušivé vlivy na satelitné příjem má velmi špatné počasí např. vánice, hustý déšť a jiné, překážky ve výhledu na přijímanou družici jako jsou větve stromů, keře a tak zvaný "Sluneční výpadek" viz. níže. Mimo "Slunečnímu výpadku" lze těmto rušivým jevům předcházet oddálením přijímací paraboly od překážek a správné a přesné instalaci satelitní paraboly na pevný a stabilní držák či stožár o správném průměru.

Co je sluneční výpadek ?
Sluneční výpadek je jev, který nastává v období měsíců únor, březen, září, říjen a může probíhat po dobu 15. dnů, kdy slunce způsobuje “solární interference“ u všech geostacionárních družic, kdy je družice v přímce s parabolou na Zemi a Sluncem (viz. obrázek). Sluneční ruchy mohou být silnější než signál z družice a následkem je krátké přerušení provozu Vašeho satelitního Sluneční výpadek v příjmu satelitního signálu přijímače z nedostatku signálu. Můžete mít dojem, že se jedná o poruchu nebo přerušení vysílání. V každé oblasti na Zemi může být družice ovlivněna jiný den a čas, kdy probíhá toto období. Účinky ze slunečních výpadků kolísají postupně z lokálních do celkových výpadků v trvání 15 dnů. Je důležité vědět, že toto rušení signálu může nastávat denně pro jakýkoliv satelit a obvykle po dobu necelých 10 minut. Četnost výpadku signálu závisí na velikosti paraboly a polohy na Zemi. Zde si můžete přesně spočítat den a čas případných výpadků ve Vašem příjmaném satelitním signálu.